Kunkreante la
Estonteco de STEM

La senkomisiona procezo kreis plurajn manierojn por homoj kontribui siajn unikajn perspektivojn kaj donacojn por identigi la estontecon de STEM-lernado.

 

Rakontistoj estas ĉe la koro de la neKomisiono, kuraĝe dividante siajn realajn spertojn pri STEM-lernado malkaŝi la plej gravajn temojn kaj ŝablonojn rilatajn al STEM-edukado. Ĉefe desegnitaj el nigraj, latinaj kaj indianaj komunumoj, ĉiuj rakontistoj estis invititaj por dividi ĉion, kio estas fidela al sia sperto.

 

Ni dankas la sekvajn partoprenantajn organizojn kaj individuojn, kiuj helpis kolekti kaj honori ĉi tiujn rakontojn kaj fari signifon de ĉio, kio estis dividita de rakontistoj:

 

 

Noto: La aparteno de individuoj listigita nur por identigo. Organizaj nomoj reprezentas la ensaluton de la organizo.

 

* UnCommission-Fondinto

AMERICANED_MC2_021-1
partoprenantoj_foto-1

ankroj

100Kin10_Ikono_Ankroj-1

Komunum-bazitaj organizoj aŭ individuoj kiuj establis, fidindajn rilatojn kun junuloj kaj/aŭ instruistoj, precipe tiuj plej malproksimaj de inkludo en la STEM-kampoj, precipe nigraj, latinaj kaj indianaj komunumoj. Ankroj gastigis rakontajn ŝancojn por homoj en aĝo de 13-29 en sia organizo aŭ komunumo.

Atingo Unue *

Alder Diplomiĝinta Lernejo *

Usona Federacio de Instruistoj *

Arizona Scienca Centro *

kunvenigi

Auberle

Bagdad High / Middle School *

BOOMO

Kalifornia Akademio de Sciencoj *

Kalifornia Ŝtata Universitato *

Universitato Carnegie Mellon/Knabinoj de Ŝtalo

Lernejoj Charlotte-Meklenburgo *

Junulara Centro Compass *

Kunkurdomo

DIVAS por Socia Justeco

DSST Publikaj Lernejoj

Norda Karolina Lernejo de Scienco kaj Matematiko

Esplorado! *

Galileo STEM-Akademio

Skoltinoj de Granda Atlanta

Ilinojsa Scienca kaj Teknologia Koalicio*

Illinois Ŝtata Estraro de Eduko

Sentima Maro, Aero kaj Spaca Muzeo *

Nur Ekvacioj

Laŭrenca Halo de Scienco

Legopovo-Partneroj

Gvidada Gvidado por Morgaŭ

Manĉestro-Metiistoj-Gildo

Milionaj Virinoj-Mentoroj-SC *

Muzeo de Scienco kaj Industrio *

Nacia Centro por Virinoj kaj Informa Teknologio

Novjorka Akademio de Sciencoj *

Novjorka Departemento pri Edukado *

Novjorka Halo de Scienco *

Projekto Elpensu

Refari Lernadon *

Koalicio de Suda Karolino por Matematiko kaj Scienco *

STEM-Ekosistemoj

Tigo

La Centro por Disvolvado de Nigraj Edukistoj *

La Sonĝo-Centro de Kantono Randolph

La UTeach Instituto

Pensaj Amaskomunikiloj - Lernado-Klingo *

Hodiaŭaj Studentoj Morgaŭ Instruistoj

Tulsa Regional STEM Alliance *

Usona Departemento pri Energio *

Junulara Kodo-Konfitaĵo *

Junulara Dungista Akademio

Y Voĉdonu NY

 

 

 

 

 

Amanda Antico, Eniru La Ludon *

Douglas Hodum, Mt. Blua Regiona Lerneja Distrikto

Kyla BradyLong, Maria Carrillo High School *

Maria McClain, Antioĥia Unuigita Lerneja Distrikto

Rhea Wanchoo, Mezlernejo Osbourn Park *

Vickei Hrdina, Instrua Servo-Distrikto 112

Pontoj

100Kin10_Icon_Bridgers-1

Individuoj aŭ organizoj kun ligoj al unu aŭ pluraj ankroj, kiuj helpis trovi kaj inviti rakontistojn. Bridgers kontaktis eblajn ankrojn kun kiuj ili havas fid-bazitajn rilatojn kaj invitis ilin aliĝi al la neKomisiono.

Fondaĵo Alfred P. Sloan *

Battelle *

Pli bona Demando

Kalifornia Akademio de Sciencoj *

Carnegie Science Center *

Charles A. Dana Center ĉe La Universitato de Teksaso en Aŭstino

Lernejoj Charlotte-Meklenburgo *

Cifereca Promeso *

Edvotek

ExpandEd-Lernejoj *

Ekbruligita

Nur Ekvacioj

Loĝejo de Instruistoj de Kansasurbo *

LabXchange *

Nacia Konsilio de Instruistoj pri Matematiko *

Nacia Matematika kaj Scienca Iniciato *

Nacia Oceana kaj Atmosfera Administrado *

Novjorka Akademio de Sciencoj *

NYC Science Research Mentoring Consortium

Fondaĵa Familia Fondaĵo *

Refari Lernadon *

SchoolSmartKC

Koalicio de Suda Karolino por Matematiko kaj Scienco *

Reto de Financistoj STEM *

STEMinstruistojNYC *

TD Williamson *

Instruu por Usono *

La Centro por Disvolvado de Nigraj Edukistoj *

La Feniksa Simfonio *

Pensaj Amaskomunikiloj - Lernado-Klingo *

Tulsa Regional STEM Alliance *

Usona Departemento pri Energio *

Universitato de Kalifornio, Santa Barbara *

Vankuveraj Publikaj Lernejoj

 

 

 

 

 

Kinkini Banerjee, Iniciato Chan Zuckerberg *

Diane Bellis, Scienca / Media Asocio *

Patti Curtis, Robert Noyce/Ellen Lettvin STEM Education Fellow, Usona Sekcio de Edukado

Michael Guarraia *

Ryan Kelsey, Markle Foundation *

Grace Kim, GKC *

Meg Long

Heidi Ragsdale, STEMisMyFuture *

Kristen Record, Stratford Public Schools *

Meg Richard, Kansasa Ŝtata Departemento pri Edukado *

Donna Riordan, Vaŝingtona Ŝtata Akademio de Sciencoj

Joshua Taton, Filadelfia Area Matematika Instruista Rondo *

Rhea Wanchoo, Mezlernejo Osbourn Park *

Aŭskultantoj / Ĉampionoj

100Kin10_Icon_ListenersChampions-1

STEM-fakuloj, famuloj, edukistoj kaj aliaj influantoj, kiuj atestis, honoris kaj plifortigis la voĉojn altigitajn per la neKomisiono. Ĉiu rakontanto estis egalita kun aŭskultanto/ĉampiono kiu aŭskultis kaj honoris la rakontanton.

D-ro John B. King Jr., 10-a usona eduka sekretario
& La Eduka Fido

Fondaĵo Alfred P. Sloan *

Arizona Scienca Instruista Asocio *

Bagdad High / Middle School *

Blua Lernejo

Carnegie Science Center *

CDE-Fondaĵo *

Centro por Infanoj kaj Teknologio *

Civitanaj Lernejoj

Fondaĵo CME-Grupo *

Lernejo Coconino *

Dell-Teknologioj *

Ŝtata Universitato Fort Hays *

Galileo STEM-Akademio

Donacistoj por Edukado *

LabXchange *

Faru Muzikon Kalkuli

Nacia Estraro por Profesiaj Instruaj Normoj *

Nacia Geografia Eduka Programo *

Nacia Oceana kaj Atmosfera Administrado *

Novjorka Akademio de Sciencoj *

Orting High School *

Eksteren Instruu *

Pivota Lernado *

SchoolSmartKC

Koalicio de Suda Karolino por Matematiko kaj Scienco *

Reto de Financistoj STEM *

STEMinstruistojNYC *

TD Williamson *

Instruu por Usono *

La Centro por Disvolvado de Nigraj Edukistoj *

La Eduka Fido

La Lerna Agentejo, LLC *

La Fondaĵo Patrick J. McGovern

La Fondaĵo Pinkerton *

La UTeach-Instituto *

Pensaj Amaskomunikiloj - Lernado-Klingo *

Tulsa Regional STEM Alliance *

Usona Departemento pri Energio *

Universitato de Kalifornio, Santa Barbara *

Universitato de Kolorado, Colorado Springs *

Universitato de Ilinojso Urbana-Champaign *

Vankuveraj Publikaj Lernejoj

 

 

 

 

 

Billy Almon

Svea Anderson, Tanque Verde Unified School District *

Tamar Avineri, Norda Karolina Lernejo de Scienco kaj Matematiko*

Carly Baldwin, publikaj lernejoj de la graflando Boyd *

Kinkini Banerjee, Iniciato Chan Zuckerberg *

Meghan Browne, Sterlingaj Talentaj Solvoj *

Margaret (Peg) Cagle, LAUSD *

An-Me Chung

Cecilia Conrad, John D. kaj Catherine T. MacArthur Foundation

Patti Curtis, Robert Noyce/Ellen Lettvin STEM Edukado-kunulo, Usona Sekcio de Edukado*

Sergio de Alba, RM Miano Elementary *

David Ehrlichman, Converge

Ruthe Farmer, Lasta Mejla Eduka Fonduso *

Mo Fong, Guglo

Xochitl Garcia, Scienca Vendreda Iniciato *

Andrés Henríquez, Education Development Center, Inc.

Douglas Hodum, Mt. Blue High School *

Louise Langheier, Peer Health Exchange

Loi An Le

Olivia Leland, Kunefiko

Lillian Liang, La Fondaĵo PCLB *

Justine Lucas, Clara Lionel Foundation

Edwin Macharia, Dalberg Advisors

Anu Malipatil, Overdeck Family Foundation *

Susan Marks, Akademio pri Homa Kapitalo de Urbaj Lernejoj *

Anne McHugh, Portlandaj Publikaj Lernejoj *

Emily Oster, Brown University

Christina Peña-Brower, AB Partneroj

Sonya Pryor Jones*

Kristen Record, Stratford Public Schools *

Meg Richard, Kansasa Ŝtata Departemento pri Edukado *

Sarah Rivera, Mayfield Urba Lerneja Distrikto *

Jessica Ross, Mezlernejo Midwood *

Nicole Sarty, Okcidenta Ada Lerneja Distrikto

Ellen Sherratt, La Instruista Salajro-Projekto *

Jennifer Smith, Ilinojsa Virtuala Lernejo

Sandy Speicher, IDEO-Instruista Gildo

Toni Stith, Reach Cyber ​​Charter School

Joshua Taton, Filadelfia Area Matematika Instruista Rondo *

Jessica Thompson, Vaŝingtona Universitato pri Edukado *

John Urschel, MIT *

Gideon Weinstein, Universitato de Okcidentaj Regantoj *

Ted Wells, STEMConnector

Bob Wise, Alianco por Bonega Edukado

Evan Wolfson, Libereco Edziĝi

Komunuma Atingo Gvidas

100Kin10_Icon_Fabelrakontistoj-1

Junaj individuoj, ofte rakontantoj mem, kiuj estas bone ligitaj al aliaj junuloj en siaj komunumoj, kiuj diskonigas la malkomisionon.

Allegra Mangione

Anthony Arenas

Brianna Nez

Camille Edwards

Casey Fessler

Danielle Sampson

Deena Porter

Derrick Espadas

Destin Pearson

Eulalia Zhumi

Fabiola Cuevas Flores

Henrietta Denise Ssettimba

Jenna Templeton

Kaitlyn Varela

Kendra Hale

Kenny Andejeski

Leah Marche (State)

Liv Newkirk

Lynnette Barton

Megan Leider

N. Akita Felikso

Samantha Merkle

Sesha Woodard

Sheneika Simmons

Shreya Gundam

Valamere Mikler

Ĉu Moore

100Kin10 NeKomisiona Konsila Grupo

100Kin10_Ikono_Celoj (1)

Politikekspertoj respondecaj pri tradukado de komprenoj kiuj eliris el rakontoj en gvidan kadron el kiu 100Kin10 evoluigis agopretajn ideojn por informi la sekvan celon por la estonteco de STEM-lernado.

Tamara Bertrand Jones, Florida State University

Kayla Davis, AAAS Science & Technology Policy Fellow

Karen Gant, Miami-Dade County Public Schools

Leton Hall, Majstra Scienca Instruisto, Math for America, Bronx, NY

Tia C. Madkins, Universitato de Teksaso en Aŭstino

Gloria Peyreyra-Robertson, Washington Elementary

Jozefo Rivas, Lennox Science and Mathematics
Teknologia Akademio

Francis Vigil, Nacia Hinda Eduko-Unuiĝo

Saroja Warner, WestEd

Wesley Williams II, NORC ĉe la Universitato de Ĉikago

Financistoj

100kin10_Icon_Funders-1

Ni dankas la jenajn financantojn, ke ili malavare subtenas la laboron de la nekomisiono:

Logo de la Fondaĵo CME-Grupo
BWF_logo
SAP-logoo
Logo de la Fondaĵo Samueli
Logotipo de Genentech
TIGRO-TUTMONDIA
logo-CarnegieCorporation
Heising-Simons-logo-2
MacArthur-Foundation-logo-2
amplekso
Teagle
Bill-Melinda-Gates-Foundation-Logo.svg_
Grable-Logo-768x240
Walton